ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղարը Թբիլիսիում մասնակցել է Արեւելյան գործընկերության երկրների խորհրդարանական աշխատակազմերի համար կազմակերպված Ձմեռային ակադեմիայի աշխատանքներին
Վրաստանի խորհրդարանի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Գիվի Միկանաձեի հրավերով մեկօրյա այցով Թբիլիսում է գտնվել ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Տիգրան Գալստյանը:
Փետրվարի 11-ին ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղարը բացման խոսքով հանդես է եկել Արեւելյան գործընկերության երկրների խորհրդարանական աշխատակազմերի համար GIZ-ի կողմից կազմակերպված Ձմեռային ակադեմիայի աշխատանքների մեկնարկի միջոցառմանը:
Շնորհակալություն հայտնելով հրավերի համար` Տիգրան Գալստյանը շեշտել է, որ Արեւելյան գործընկերության երկրների խորհրդարանական աշխատակազմերի համագործակցության առկա ձեւաչափը, չնայած գոյության կարճ ժամանակահատվածին, ապացուցել է իր արդյունավետությունն ու բոլոր մասնակիցների համար օգտակարությունը:
Այցի շրջանակում ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղարը Վրաստանի խորհրդարանում պաշտոնական հանդիպում է ունեցել իր գործընկերոջ հետ: Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են աշխատակազմերի զարգացման հեռանկարներին եւ երկկողմ համագործակցությունն էլ ավելի արդյունավետ դարձնելու հնարավորություններին:
Որպես աշխատակազմի նորանշանակ ղեկավար-գլխավոր քարտուղար՝ Տիգրան Գալստյանը ներկայացրել է ՀՀ նորընտիր Ազգային ժողովի աշխատակազմի խնդիրներն ու դրանց լուծման իր տեսլականը:
Տիգրան Գալստյանն ու Գիվի Միկանաձեն պայմանավորվածություն են ձեռք բերել Արեւելյան գործընկերության ձեւաչափից զատ ակտիվացնել համագործակցությունը բազմակողմ այլ ձեւաչափերում եւս, նախանշել առաջիկա երկկողմ համագործակցության կոնկրետ ուղղությունները:
Նույն օրն Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավարը հանդիպել է Վրաստանի խորհրդարանի նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Նիկոլոզ Սամխարաձեի հետ:
Զրուցակիցները երկուստեք ներկայացրել են խորհրդարանների ընթացիկ աշխատանքները, ինչպես նաեւ կիսվել խորհրդարանական վերահսկողության ուղղությամբ իրենց օրենսդիր մարմինների առկա հնարավորություններով ու իրացման փորձառությամբ:

Руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС принял участие в работе Зимней академии для парламентских аппаратов стран Восточного партнерства в Тбилиси
Руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС РА Т.Галстян по приглашению руководителя-генерального секретаря Аппарата  Парламента Грузии   Г.Миканадзе находился с однодневным визитом в Тбилиси.
11 февраля руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС РА Т.Галстян выступил на церемонии открытия работы организованной GIZ Зимней академии для парламентских аппаратов стран Восточного партнерства.
Поблагодарив за приглашение, Т.Галстян подчеркнул, что существующий формат сотрудничества парламентских аппаратов стран Восточного партнерства, несмотря на кратковременный срок, доказал свою эффективность  и полезность для всех участников.
В рамках визита в парламенте Грузии у руководителя-генерального секретаря Аппарата НС РА состоялась  официальная встреча с коллегой. В ходе встречи стороны обратились к перспективам развития аппаратов и возможностям сделать двустороннее сотрудничество еще более продуктивным.
Как новоназначенный руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС РА, Т.Галстян представил задачи аппарата и свое видение их решения.
Т.Галстян и   Г.Миканадзе достигли договоренности, помимо формата Восточного партнерства, активизировать сотрудничество также в других различных форматах, наметили конкретные направления дальнейшего двустороннего сотрудничества.
В тот же день руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС РА встретился с руководителем аппарата председателя парламента Грузии Н.Самхарадзе.
Собеседники обоюдно представили текущую работу парламентов, а также поделились существующими возможностями и опытом осуществления парламентского контроля своих законодательных органов.